"Mistrzyni w swoim zawodzie" - to jedna z wielu pozytywnych opinii jakie można przeczytać o Annie Ptak - osobie , która w swoim artystycznym świecie znajduje czas na kreatywny rozwój i pracę w zawodach takich jak stylista, fryzjer, wizażysta, czy też krawiec.

Anna Ptak jest absolwentką technikum odzieżowego, jednak swoją prawdziwą pasję odkryła niedługo po tym jak zdobyła zawód krawca - na dwumiesięcznym kursie fryzjerskim.
Talent musi płynąć w jej żyłach, gdyż zaraz po kursie zaryzykowała i otworzyła swój pierwszy salon. W między czasie cały czas szkoliła i rozwijała swoje umiejętności w studium fryzjerskim oraz otwierała się na inne dziedziny szkoląc się z wizażu i stylizacji.

Obecnie jest współwłaścicielką prestiżowego salonu w Krakowie, jednak zanim do tego doszło Anna szkoliła się w akademiach w Polsce, Francji i Hiszpanii. Czerpiąc ze wszystkich możliwości rozwoju pracowała również w międzynarodowych imprezach fryzjerskich w Portugalii i we Włoszech. Jak sama o sobie mówi: jej artystyczna dusza nie pozwala jej usiedzieć w miejscu, co przekłada się na ciągłe udoskonalanie umiejętności, szukanie inspiracji, tworzenie ciekawych rzeczy, z interesującymi ludźmi w wyjątkowych miejscach.


Karolina Sekuterska

Jak zaczęła się Twoja przygoda z fryzjerstwem?

Anna Ptak

Na pierwszy kurs fryzjerski poszłam z rozpaczy, jak nie powiodło mi się na studiach i musiałam obrać inną drogę w danym momencie - ale nigdy nie spodziewałam się, że to tak daleko zabrnie.

Karolina Sekuterska

Jaki był Twój pierwszy duży sukces? Co uważasz za swój najlepszy projekt/współpracę?

Anna Ptak

Mój sukces..., ciężko powiedzieć - wygrana w konkursie. Natomiast coś co sprawiło mi największą przyjemność i satysfakcje to pochwała za perfekcyjne cięcie u samego Miguel Garcia Cotado.

Karolina Sekuterska

Szkoliłaś się zagranicą, czy jest jakaś różnica pomiędzy szkołą/kursami, które są w Polsce, a tymi do których Ty uczęszczałaś w Hiszpanii, czy też we Francji?

Anna Ptak

To wszystko zależy po co idziesz na taki kurs , może być byle kurs, a Ty z niego wyniesiesz dużo, a może być prestiżowy, a Ty nie wyniesiesz nic. Zagranicą byłam na intensywnych warsztatach, gdzie nie ma mowy o błędach, o pomyłce, ponieważ musisz przywieść kolekcję do Polski i dobrze ją przekazać. W Polsce natomiast będąc na wielu szkoleniach, można też wiele się nauczyć - różnicą jest chyba bardzo surowa ocena twojej pracy za granicą, więc dajesz z siebie 110%, jest większy stres a to podnosi adrenalinę i motywuje do działania.

"Trzeba iść w to, czego obawiasz się najbardziej."

Karolina Sekuterska

Jesteś przykładem osoby, która ciężką pracą pokazuje, że zawód fryzjera, może tworzyć z włosów przepiękną sztukę i mieć ogromne znacznie w świecie mody. Jakie masz rady dla tych, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z nożyczkami?

Anna Ptak

Praca ,praca ,praca, praca. Jak chcesz coś osiągnąć, to niestety nie zrobisz tego w pozycji leżącej. Trzeba iść w to, czego obawiasz się najbardziej.

Karolina Sekuterska

Jakie są Twoje warunki odnośnie współpracy?

Anna Ptak

Lubię ludzi pracowitych, otwartych, kreatywnych i kompromisowych, nie mam wielkich wymagań, jedynie czasowe, ponieważ pracuje w salonie to na pierwszym miejscu muszę szanować podstawy swojej egzystencji, ale uwielbiam pracować przy sesjach.

Nie lubię pracy przy aktach, choć w sumie nie przeszkadza mi to, ale odbiorca jest inny, jak widze fajną pracę , zdjęcia , ładną - może nie tyle ładną ile ciekawą twarz , no i oczywiście włosy ;) Bardzo lubię ludzi ciekawych artystów i pasjonatów.

Karolina Sekuterska

Z kim najbardziej chciałabyś współpracować? Twój ulubiony model/modelka, fotograf lub gwiazda.

Anna Ptak

Bardzo podoba mi się twórczość Jagi Hupało, Małgosi Babicz, Jakuba Ziemirskiego. Z gwiazd - Justyna Steczkowska. Z Jakubem współpracuję.

INSPIRACJA - STYL - TRENDY

Karolina Sekuterska

Kto lub co Cię inspiruje?

Anna Ptak

Inspirację można znaleźć wszędzie, wystarczy uważnie patrzeć i mieć otwarty umysł, nie zawsze mam plan co będę robić, rozrzucam akcesoria i samo się wszystko spójnie łączy.

Karolina Sekuterska

Jak określiłabyś swój styl?

Anna Ptak

Nie skupiam się na jednym stylu. Jestem bardzo otwarta, ale wiem, że nie lubię przesłodzonych stylizacji - lubię coś z pazurem, zadziornego.

Karolina Sekuterska

Trendy zmieniają się tak samo w modzie, jak i w fryzjerstwie, czy możesz zdradzić nam co będzie modne w najbliższym jesienno-zimowym sezonie?

Anna Ptak

Mężczyźni z brodą, a kobiety z żywymi kolorami we włosach - to już przyszło, ale królować będzie jeszcze jakiś czas. Odnośnie trendów na kolejny rok, nowością będzie styl pin- up.

Anna Ptak - pozytywna osoba z pasją i wyobraźnią. Mistrz Fryzjerstwa oraz Zwycięzca Krajowy w Międzynarodowym Konkursie Style Master 2014. Wszystkie prace Anny wykonane są z włosów naturalnych modelek i bez wypełniaczy.

Seku Fashion dziękuje za przybliżenie nam swojej artystycznej duszy.

Osoby zainteresowane zmianą wizerunku, zapraszam do odwiedzenia salonu w Krakowie mieszczącym się przy ulicy Kordiana 25 lub kontaktu telefonicznego pod numerami 12 357 90 71 oraz 502666783.

Natomiast wszystkich zainteresowanych fotografów, czy też projektantów mody, którzy nie mieli przyjemności współpracować z Anną, zapraszam do odwiedzenia jej strony internetowej annaptak.com.pl oraz profilu na Maxmodels lub Facebooku, w celu zarezerwowania terminu.

 

Karolina Sekuterska

Karolina Sekuterska

Poszukiwacz nieodkrytych skarbów na przeludnionej wyspie mody.