I don't want to be cool, I want to be fashion!
Anna Dello Russo

Te słowa idealnie oddają charakter i stosunek do mody, jaki ma Anna Dello Russo. Jedyna w swoim rodzaju gwiazda w modowej branży.

Urodziła się 16 kwietnia 1962 roku w miejscowości Bari, na południu Włoch i już jako nastolatka wiedziała, że moda zawładnie jej życiem.
Na 13 urodziny zażyczyła sobie zestaw Fendi, który ku zdziwieniu jej ojca składał się nie tylko torebki, ale i portfela, szalika oraz parasola. Dla Anny, pomimo, iż mieszkała na południu Włoch, gdzie prawie nigdy nie pada, parasol to część stylizacji, dlatego też dumnie prezentowała się chodząc w takim zestawie, na przykład do szkoły.

WYKSZTAŁCENIE

Anna z powodzeniem ukończyła studia z włoskiej literatury oraz z historii sztuki, na Uniwersytecie w Bari.
Natomiast tytuł magistra otrzymała po ukończeniu studiów w Domus Academy, w Mediolanie.
W prywatnej szkole projektowania mody jej nauczycielem i mentorem był sam Gianfranco Ferre.

KARIERA

Zaraz po ukończeniu studiów w Domus Academy, Anna dostała pracę w Condé Nast, gdzie pracowała jako redaktor mody w Vogue Italia oraz redaktor w L'Uomo Vogue w latach 2000-2006. Po 18 latach świetnie wykonywanej pracy i systematycznych osiągnięciach Anna Dello Russo zrezygnowała z pracy przy biurku dyrektora kreatywnego L'Uomo Vogue na rzecz podjęcia się bardziej ekscytującego i wymagającego stanowiska, jakim jest redaktor naczelny oraz dyrektor kreatywny w Vogue Japan. Pomimo wykonywanego stanowiska, Anna z powodzeniem prowadzi prywatnego bloga i znajduje czas na inne swoje zainteresowania, które zresztą nie odbiegają daleko od wykonywanej przez nią pracy.

Who is Anna Dello Russo?

STYL

Jej styl to sztuka dla oczu i zagadka dla niejednego stylisty. Bowiem nikt tak jak Anna Dello Russo nie potrafi wyeksponować takiego bogactwa i przepychu w stroju i nawet nie otrzeć się przy tym wszystkim o kicz i tandetę.
Bogata biżuteria, printy w panterkę i niebanalne dodatki oraz zaskakujące nakrycia głowy to kwintesencja większości jej stylizacji.
Stylistka i prawdziwa królowa street style'u uwielbia barokowy przepych oraz jako jedna z niewielu odważnie prezentuje na sobie skompletowane stylizacje prosto z wybiegu, doceniając przy tym prawdziwą wizję i pracę projektanta.
W wywiadzie, którego udzieliła swojej przyjaciółce Giovannie Battaglia, przyznała się, że potrafi wydać nawet 50 tysięcy dolarów na jedną stylizację.

ŻYCIE OSOBISTE

Anna Dello Russo dzieciństwo i młodość spędziła w Bari, na południu Włoch. Mieszkała tam ze swoim ojcem, jego żoną oraz dwójką rodzeństwa. Obecnie pasjonatka mody mieszka wraz ze swoją ukochaną suczką Cucciolina w Mediolanie.
Jak sama, pół żartem, pół serio twierdzi, że straciła męża przez swoją pasję do ubrań. Obecnie jest sama, ale na pewno nie jest samotna. Uwielbia uprawiać jogę, a utrzymanie formy i sylwetki traktuje bardzo poważnie, co nie powstrzymuje jej od ćwiczeń, na przykład w modnym komplecie od Dolce & Gabbana.

CIEKAWOSTKI

•Sam Helmut Newton - słynny fotograf, określił Anne Dello Russo "Maniakiem Mody", co w dwóch słowach idealnie ją opisuje.

•Naczelna Japońskiego Vogue posiada dwa apartamenty w Mediolanie i w sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jedno z mieszkań jest przeznaczone na garderobę, w której Dello Russo kolekcjonuje swoje skarby, między innymi 4 000 par butów do których się kiedyś przyznała.

•Obecnie śledzi ją 537 464 osób na Instagramie, jednak robi się zazdrosna, gdy widzi ilość fanów na koncie Lady Gagi.

KAMPANIE I PROJEKTY

Na 10 rocznicę sklepu yoox.com pojawiła się limitowana edycja koszulek z 10 najlepszymi stylizacjami Dello Russo, która sprzedała się w ekspresowym tempie już pierwszego dnia premiery.

W 2010 roku wydała swój pierwszy zapach "Beyond" w butelce, w kształcie buta.

Natomiast w październiku 2012 roku ukazała się kolekcja biżuterii i akcesoriów dla H&M sygnowana jej nazwiskiem. Do tej pory była to najbardziej popularna współpraca, do której został wydany promocyjny teledysk w reżyserii Alexa Turvey, gdzie Anna śpiewa " Fashion Shower", utwór, w którym usłyszymy 10 cennych rad w kwestii mody. Koniecznie do zapamiętania.

Anna Dello Russo "Fashion Shower" for H&M.

W przypadku, gdy większość redaktorów i osobistości mody, to poważne i nieuchwytne osoby - Anna Dello Russo jest ulubienicą fotoreporterów, blogerów i paparazzi.

Jest otwarta, zawsze uśmiechnięta, chętnie pozuje i znajdzie czas na chociażby krótką rozmowę.

Jest wszechobecna i całą sobą prezentuję swoją wariacką miłość do mody, będąc przy tym wielką inspiracją dla milionów osób.

Karolina Sekuterska

Karolina Sekuterska

Poszukiwacz nieodkrytych skarbów na przeludnionej wyspie mody.