Zwierzęta jak i cała otaczająca nas piękna przyroda są wielką inspiracją dla każdego artysty, trudno się zatem dziwić, gdy słynny Karl Lagerfeld za muzę obrał sobie ukochaną kotkę Choupette.

Choupette to na pewno najbardziej popularny zwierzak w modzie i nie tylko. Od 2012 roku posiada konto na Twitterze i od tamtej pory zdobyła ogromną rzeszę w fanów w postaci ponad 41 tysięcy obserwujących.

Pupil Karla Lagerfelda według powszechnej opinii posiada dwie opiekunki, które czuwają nad każdym jej pragnieniem. Do dyspozycji modny kociak ma również I-pada oraz szereg wygodnych i luksusowych akcesoriów, a nad zdrowiem czuwa najlepszy weterynarz w Paryżu – dr Yola Horn.

Ponadto korzysta ze specjalnie skomponowanych posiłków, które zwykle jada na stole wraz ze swoim opiekunem oraz z podróży prywatnym samolotem. Luksus o jakim marzy niejeden z naszych pupili - a może nie jeden z nas?

Choupette to, także niezła kocia bizneswoman, choć trudno w to uwierzyć, dzięki swojemu urokowi osobistemu, oraz co tu dużo mówić – znanemu opiekunowi , kotka podbiła światowy rynek. Brała udział w wielu sesjach zdjęciowych pojawiając się na okładkach światowych pism o modzie. Ponadto w październiku tego roku ruszy sprzedaż linii kosmetyków „Choupette”, której jak się nie trudno domyślić sławna kotka została kocią twarzą i inspiracją dla stworzenia upiększającej kolekcji, Japońskiej firmy Shu Uemura.

Nic więc dziwnego, że Karl Lagerfeld postanowił zaprojektować kolekcję akcesoriów inspirowanych jego ukochaną kotką.

Pierwsza odsłona projektów pojawiła się w 2013 roku i zawierała linie czarno-białych akcesoriów, w skład, których wchodziły czapki, torby, torebki oraz osłony na telefon czy tablet. Każdy model posiadał charakterystyczne kocie uszy i wąsy. Wygląd kolekcji po mimo, iż był nieco ironiczny, doskonale mieścił się w klasycznym stylu.

Aktualnie możemy podziwiać nową odsłonę kolekcji inspirowanej Choupette. Mimo, iż jest bardziej kolorowa niż pierwsza, odsłania groźną wersję białej jak anioł – Choupette.

„Monster Choupette” – bo tak nazywa się najnowsza kolekcja została stworzona w stylu komiksowej grafiki z wykorzystaniem kolorów takich, jak czerwień, granat, czy też róż. Linia ta jest na pewno bardziej przystępna, niż wyroby Chanel i Fendi. Odnajdziemy w niej uliczny luz oraz nową, nieco złowieszczą twarz Chouputte.

 

Gratka dla wszystkich, którzy cenią sobie niestandardowe podejście do mody, bowiem w kolekcji do kupienia będą nie tylko torebki, portfele, czy też etui na sprzęt elektroniczny, ale także szale, koszulki, skarpetki, breloczki oraz buty, wszystko z wykorzystaniem groźnego spojrzenia kotki. Kolekcja będzie dostępna i możliwa do kupienia od listopada w internetowym atelier Karla Lagerfelda oraz w flagowym sklepie marki, mieszczącym się na 145 Regent Street w Wielkiej Brytanii.

Choupette Lagerfeld

Karolina Sekuterska

Karolina Sekuterska

Poszukiwacz nieodkrytych skarbów na przeludnionej wyspie mody.