Są takie wiadomości i akcje społeczne, które w tym specyficzny i wymagającym świecie mody, uświadamiają nas i pokazują, że moda jest dla każdego i tak też powinna być traktowana.

Możemy świadomie dążyć do uzyskania pewnego kanonu piękna oraz ciągle gonić za aktualnymi trendami, ale nie znaczy że jesteśmy do tego zmuszeni.
Moda to otwarty temat i każdy powinien interpretować go na swój osobisty sposób, dzięki temu ta wyjątkowa dziedzina ciągle się rozwija.

W tym roku odbędzie się druga edycja akcji – Moda bez ograniczeń, którą organizuje Fundacja Hipoterapia – Na rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.

Akcja ma na celu uświadomienie każdego z nas, że moda nie ma ograniczeń, a głównym celem jest zaangażowanie osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu modowym i przekonania ich, aby otworzyły się i poznały także tą dziedzinę życia jaka otacza nas praktycznie codziennie – poprzez ubiór, makijaż czy też fryzurę.

Głównym celem akcji Moda bez ograniczeń są warsztaty kreowania wizerunku dla nastolatków, którzy mierzą się na co dzień z różnymi ograniczeniami, wynikającymi z choroby lub po prostu brakiem akceptacji siebie i swojego wyglądu.

 

Moda (jest) Bez Ograniczeń

Akcja jest promowana nie tylko przez popularne serwisy modowe, ale osobistości z branży mody takie, jak Anja Rubik, czy też znana niepełnosprawna modelka Jillian Mercado, która wystąpiła w kampanii marki Diesel.

Te niezwykłe warsztaty i wydarzenia zakończy wielka gala finałowa w trakcie której odbędzie się pokaz mody, na którym zaprezentują się osoby niepełnosprawne wraz z osobami pełnosprawnymi. Pokaz wspiera wielu polskich projektantów, między innymi Ewa Minge, Robert Kupisz, Gosia Baczyńska, czy Joanna Klimas.

Całość zakończy koncert wyjątkowego kompozytora i wokalisty – Marka Dyjaka.

Kalendarz akcji Moda bez ograniczeń

25 października 2014 roku odbędą się warsztaty projektowe, na których można zaprojektować własną kreację, a poprowadzą je projektantki ze Slow Fashion Cafe.

15 listopada 2014 roku zorganizowane będą wykłady motywacyjno – stylizacyjne, które poprowadzi aktor Jacek Rozenek oraz stylistka i wizażystka Agnieszka Rokosa.

30 listopada 2014 roku  odbędą się niezwykłe metamorfozy pod czujnym okiem styliski Zosi Ślotały, z wykorzystaniem ubrań marki Reserved, Cropp, Hause, Mohito i Sinsay.

Więcej informacji o akcji oraz możliwość zapisu można uzyskać zaglądając na stronę akcji Moda bez ograniczeń lub na stronę Fundacji Hipoterapia.

MODA BEZ OGRANICZEŃ - WIELKI FINAŁ 2013

Karolina Sekuterska

Karolina Sekuterska

Poszukiwacz nieodkrytych skarbów na przeludnionej wyspie mody.