W niektórych szerokościach geograficznych typowy parasol przeciw deszczowy nie ma racji bytu, jednak dla takiej miłośniczki mody jak Anna Dello Russo, to, że żar leje się z nieba zamiast deszczu, nie ma specjalnie większego znaczenia - liczy się stylizacja, zwłaszcza, gdy parasol jest jej nieodzowną częścią. Dlatego też nie musisz mieszkać na wiecznie deszczowych wyspach, aby skorzystać z tego wyjątkowego dodatku i nadać charakter swojej stylizacji.

Niezbędny element garderoby

Parasole, jak i wiele innych rzeczy zostały stworzone w konkretnym celu, w zależności od swojego rodzaju mają chronić przed słońcem, deszczem lub wiatrem, dlatego, też zakupu parasola nie należy traktować po macoszemu. Jeżeli często zdarza się wam korzystać z tego, czasami obowiązującego dodatku, warto zastanowić się jaki model wybrać, aby posłużył nam przez długie lata, pasując do niejednej stylizacji. Może być elegancki i stylowy lub kolorowy i wzorzysty, wszystko zależy od osobistych upodobań.

Techniczne aspekty

Skupiając się na parasolach przeciwdeszczowych, warto zwrócić uwagę na rodzaj tak zwanego stelażu, ponieważ to od niego zależy jak bardzo wytrzymały będzie nasz parasol oraz jakie funkcje będzie posiadał.
W przypadku, gdy chodzi o rodzaj, mamy do wyboru - parasole wind-up, których stelaże mają chronić nie tylko przed deszczem, ale i przed wiatrem, ze względu na specjalny mechanizm, który utrzymuje silne podmuchy wiatru, a w sytuacji wygięcia się, wraca ponownie do pierwotnej formy, nie ulegając szybkiemu uszkodzeniu - dzięki temu, że konstrukcja jest też bardziej płaska, pod takim parasolem schroni się nie tylko jedna osoba.
Natomiast, gdy zależy nam tylko na ochronie przed deszczem, a z parasolem podróżujemy raczej pojedynczo, warto zainwestować w parasol, który posiada podwójny stelaż, który zapewni długą wytrzymałość, nawet w trakcie wiatru oraz zapewni lepszą ochronę poprzez półokrągłą konstrukcję.

Otwieranie i zamykanie parasola może być manualne, półautomatyczne i automatyczne, to na jaki się decydujemy zależy od osobistych preferencji, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż pomimo nieco większego wysiłku ręczny mechanizm otwierania i zamykania, nie psuję się tak często jak automatyczny.

Przed zakupem parasola, zwróć uwagę również na uchwyt. Zaleca się wybór z zakrzywioną, półkolistą rączką o szorstkiej powierzchni, ze względu na łatwość w utrzymaniu parasola, w przypadku silnego wiatru. Klasycznym i zawsze modnym rozwiązaniem, są uchwyty wykonane z drewna lub skóry. Jednak, gdy oczekujesz modnych rozwiązań warto poszukać takiego parasola, którego uchwyt będzie ciekawie ozdobiony, na przykład kamieniami bądź wykonany w kształcie psa lub kaczki, jak to miało miejsce w kolekcji jesień/zima 2012 parasoli Burberry.

Parasol jako modny dodatek

Tradycyjny czarny parasol, to z pewnością klasyka w jaką warto zainwestować, praktycznie będzie pasował do każdej stylizacji. Jednak aktualnie nowością są parasole wykonane z materiału PCV, który nie tylko zapewnia ochronę przed wilgocią, ale z uwagi na przezroczystość daje możliwość spoglądania na świat zza parasola, co niewątpliwie ułatwia przemieszczanie się podczas silnej ulewy. Dodatkowo, wzory parasoli z PCV są projektowane, tak aby pasowały do różnych stylizacji - warto też zauważyć, że w związku z użyciem przezroczystego materiały, obecnie modny jest model z półokrągłą konstrukcją. Dlatego, jeżeli zamierzasz zainwestować w jeden konkretny model, wybierz pomiędzy czarną klasyką lub modną przezroczystą nowością, w ten sposób mamy pewność, że w razie niespodziewanego deszczu taki parasol, z pewnością dopełni nasz ubiór.

Modne parasole dostępne na deezee.pl

Jeżeli lubisz się wyróżniać, watro posiadać w swojej szafie więcej niż jeden parasol, zwłaszcza, gdy Twój styl nie jest jednoznaczny.
W przypadku doboru parasola do stylizacji, kierujemy się stylem przewodnim stroju, czyli jeżeli mamy na sobie typowo biznesowe ubranie, które dodatkowo jest w ciemnych barwach, dobieramy do tego parasol w klasycznym i prostym stylu, może posiadać także stonowany i niekrzykliwy wzór. Natomiast dobierając parasol do typowo dziennej stylizacji, możemy poszaleć z wzorami i kolorami, o ile nasz strój jest w lekkim, casualowym wydaniu.
W związku z rozpowszechnieniem się różnego rodzaju stylów i sposobów ubierania, na rynku są dostępne parasole w stylu romantycznym, gotyckim, w kształcie serca lub kwiatów i ostatnio modne z ciekawą grafiką i zabawnym tekstem.
Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a deszczowe dni staną się równie stylowe, co słoneczne.

"BURBERRY" Celebrates London in Shanghai - Chapter 4 - Dancing Umbrellas

Karolina Sekuterska

Karolina Sekuterska

Poszukiwacz nieodkrytych skarbów na przeludnionej wyspie mody.