Była Posh Spice oraz żona sławnego już ex piłkarza - Victoria Beckham postanowiła w 2008 roku otworzyć własny modowy biznes. Początkowo opinia publiczna, krytycy, mieli jedno i raczej mało pozytywne zdanie na ten temat. Królowały głównie opinie o braku odpowiedniego wykształcenia, braku stylu i znajomości rynku, a przede wszystkim fakt, iż Victoria była rozpoznawalna raczej nie przyczynił się do pochlebnych opinii, a wręcz przeciwnie.

Trudno się też nie dziwić takiej reakcji społeczeństwa związanego z branżą modową, która raz na jakiś czas jest zalewana kolekcjami od sławnych osób, które nagle postanowiły zostać projektantami, nie mając w ogóle pojęcia o co tak naprawdę w tym biznesie chodzi. Oczywiście istnieją tak zwane - gwiazdy, które nie tworzą ani nie projektują kolekcji, a jedynie się pod tym podpisują, jednak Victoria do nich nie należy. Od początku działania swojej firmy, brała czynny udział praktycznie we wszystkim, oczywiście z pomocą wykwalifikowanych osób.

Niestety trzeba przyznać że Victoria Beckham na starcie została potraktowana stereotypowo, jednak tym bardziej powinna być dla innych inspiracją, ponieważ nie poddała się i prowadząc swoją firmę oraz tworząc markę, jest właściwą osobą na właściwym miejscu.
Dziś nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości, bowiem została ogłoszona najlepszym przedsiębiorcą w Wielkiej Brytanii. W rankingu stworzonym przez magazyn - Management Today bizneswoman pokonała, aż 100 konkurentów.

Cały ranking został opracowany na podstawie konkretnych danych, w tym stworzonych miejsc pracy oraz wzrostu obrotu firmy.

To niewątpliwie wielki sukces nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także na arenie międzynarodowej.

Zwłaszcza, że jak sama podkreśla zaczynała swoją firmę zatrudniając jedynie 3 osoby, natomiast aktualnie Victoria Beckham zatrudnia ponad 100 pracowników, a sama firma po 6 latach działalności osiągnęła wartość 210 mln funtów.

Imponujące liczby przyczyniły się do osiągnięcia niebywałego sukcesu, jednak to tworzone kolekcje, styl marki jak i samej Victorii Beckham, zapewniają stabilizację i dalszy rozwój firmy.

Victoria Beckham Fall/Winter 14: Behind the scenes at NYFW

Karolina Sekuterska

Karolina Sekuterska

Poszukiwacz nieodkrytych skarbów na przeludnionej wyspie mody.