W aktualnym świecie korzystanie z mobilnych map oraz nawigacji wydaje się być na porządku dziennym. Technologia, choć niezwykle pomocna, trochę uzależniła nas od siebie - bowiem kto w dzisiejszych czasach korzysta z papierowych map - pewnie nieliczni.

Nie ważne, czy to papierowa mapa, czy mobilna zmusza nas w pewnym momencie do zatrzymania się i zorientowania się w trasie oraz upewnienia się co do ustalonego kierunku. Zwłaszcza, gdy poruszamy się pieszo lub na rowerze, a nasza prędkość nie daje dokładnego i szybkiego odczytu.
Często zabiera nam to cenny dla nas czas i bywa frustrujące. Na szczęście z pomocą nam przychodzi innowacyjny projekt firmy Wearable Experiments.

Połączenie technologii z modą

Wearable Experiments jest to australijska firma, która pracuje nad połączeniem nowoczesnych technologii z modą. Misją tej niezwykłej firmy jest stworzenie nowoczesnego projektu, który nie tylko okaże się funkcjonalny, ale także modny.

Tak właśnie powstał designerski żakiet, który poprowadzi Cię do celu. Eksperymentalny żakiet posiada w sobie nie tylko fantastyczną tkaninę, ale również wbudowana nawigację.
Zaprogramowana w żakiecie technologia GPS umożliwia aktualnie swobodne zwiedzanie, najczęściej odwiedzanego miasta w Europie i jednocześnie prawdziwą stolicę mody, jaką jest Paryż.
Trzeba przyznać, że jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla turystów, bowiem żakiet, z wbudowaną mapą Paryża, umożliwia swobodne zwiedzanie miasta, według wcześniej ustalonej trasy w naszym smartphonie - który swobodnie znajduję się w kieszeni lub umożliwia robienie zdjęć, bez ciągłego wpatrywania się w ekran trasy.

Funkcjonalność żakietu opiera się na wbudowanych w rękawach sensorach, które w zależności od skrętu drgają w prawej lub lewej ręce, a swoją intensywnością informują o ostrych lub delikatnych zmianach kierunku. Dla upewnienia się co do trasy, żakiet ten posiada również wbudowane diody, które po skierowaniu ręki w odpowiednią stronę zapalą się, dając nam szybką informację o prawidłowym skręcie.

Projekt firmy Wearable Experimentes zapewnia nie tylko nawigację po Paryżu, ale także specjalnie zaprojektowany żakiet inspirowany tym magicznym miastem.

W planach firmy są jeszcze okrycia zaprojektowane specjalnie dla miast takich, jak Nowy Jork oraz Sydney.

Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie dla turystów, którzy chcą skupić się na zwiedzanych miejscach, a nie na ekranach swoich smartphonów, przy okazji świetnie się prezentując.

NAVIGATE - Wearable Experiments

Karolina Sekuterska

Karolina Sekuterska

Poszukiwacz nieodkrytych skarbów na przeludnionej wyspie mody.