Każda z nas dąży do osiągnięcia perfekcyjnego wyglądu, często udając się do drastycznych rozwiązań - co niekiedy powoduje efekt odwrotny od zamierzonego, aby tego uniknąć należy wziąć pod uwagę rodzaj swojej figury i podstawowe zasady, które pomogą nam ujarzmić naszą sylwetkę.

Jeżeli Twoja sylwetka odbiega od wybiegowych modelek, ale co najważniejsze dobrze się z nią czujesz, w komponowaniu stylizacji zwróć uwagę nie tylko na krój ubrań, ale także na wzory, które się na nich znajdują. Wbrew pozorom nie musisz ciągle chodzić w ciemnych i gładkich ubraniach bez wyrazu, gdy Twoja osobowość, aż kipi od nadmiaru energii. Korzystaj! - wzory są dla każdego rodzaju sylwetki - prawidłowo dobrane dodadzą Ci uroku i wniosą trochę życia do Twojej garderoby.

PASY POZIOME

Przede wszystkim, na początku należy obalić mit, który mówi, że posiadając większy rozmiar, jesteśmy skazane tylko na paski pionowe - ta zasada jest zbyt ogólnie interpretowana. Pasy poziome, wbrew powszechnym opiniom mogą świetnie wydłużać sylwetkę, ale jeżeli znajdują się w odpowiednim miejscu. Oznacza to, że najlepiej sprawdzają się w dolnym wykończeniu sukienki lub rękawów.

W przypadku zastosowania pasów w całości jednego elementu, na przykład sukienki - najlepszym rozwiązaniem okażą się pasy o różnej szerokości i wzorze lub stopniowane od najwęższego do najgrubszego. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest także połączenie poziomych pasów z wzorem lub gładką tkanina zastosowaną po bokach sylwetki, w celu wyszczuplenia jej.

PASY PIONOWE

W przypadku tego wzoru, zapewne wielokrotnie stosowanego, w celu wyszczuplenia sylwetki - należy się z nim obchodzić nieco ostrożnie. Z tego względu, że tak samo jak w przypadku pasów poziomych nie należy ich traktować jednoznacznie. Duże znaczenie ma tutaj grubość oraz ilość pasów.

Aby uzyskać smukłą sylwetkę wybieraj ubrania, które mają jeden akcent w postaci pionowego paska. Świetnie sprawdzą się tutaj ostatnio modne kroje sukienek, które środkową część mają skrojoną z innego rodzaju materiału, dając optyczne złudzenie szczuplejszej sylwetki. Wiele pasków, szczególnie węższych sprawi, że wzrok podążający za Twoim ciałem rozproszy się i niestety tym samym ujrzy Cię w wersji większej, niż jesteś - a tego chcemy uniknąć.

PASY UKOŚNE

Jeżeli nie do końca jesteś przekonana do stosowania pasów pionowych oraz poziomych, w przypadku pasów ukośnych możesz być pewna, że efekt jaki oczekujesz zostanie osiągnięty. Pasy ukośne, stosowane niejednokrotnie w różnych wersjach - węższych oraz szerszych, nadają niesamowitej lekkości. Bez problemu uzyskasz smukłą sylwetkę oraz wyrazistą i ciekawą stylizację za jednym razem. Jedyna uwaga, aby nie przesadzić unikaj jaskrawych kolorów, które bardzo rozświetlają, a tym samym poszerzają sylwetkę.

POZOSTAŁE WZORY

Kwiaty są kobiece, grochy - dziewczęce, a zwierzęce printy - niezwykle seksowne, dlaczego więc masz z nich rezygnować? Stosuj wszystkie wzory w zależności od Twojego charakteru, czy też upodobań, ale pamiętaj - aby unikać zbyt dużych oraz zbyt małych drukowanych wzorów - stosuj zasadę złotego środka i wybieraj wzory, które są średniej wielkości, czyli takie, które nie rozmywają się i swoją wielkością nie rzucają się w oczy.

W przypadku, gdy nie jesteś pewna, co do wielkości wzoru, bezpieczne okażą się rozmyte grafiki - zwłaszcza, gdy są to kwieciste printy w wielu kolorach. Unikaj wzorów, które dodatkowo są wyraźnie konturowane.

Natomiast jeżeli obawiasz się zastosować wzoru na całej sylwetce, wybierz sukienkę, która wzór ma umieszczony w jednym konkretnym miejscu, na przykład na rękawach, w pasie lub na dekolcie. Wzór na rękawach oraz w pasie podkreśli talie, natomiast wszelkiego rodzaju wzory przy dekolcie przykują uwagę na górne partie Twojej sylwetki.


To podstawowe zasady, które pomogą ubrać Ci sylwetkę plus size i pozwolą otworzyć Ci się na wzory, które są niezwykle modne oraz wyraziste. Nie ważne jakiego rodzaju sylwetkę posiadasz, ubrania nie powinny Cię ograniczać, a wręcz pomóc Ci się otworzyć i pokazać swoją osobowość, która na pewno nie jest czarna oraz nijaka.

Karolina Sekuterska

Karolina Sekuterska

Poszukiwacz nieodkrytych skarbów na przeludnionej wyspie mody.